↑ Return to Klub

Město

Tampa je největším městem v Hillsborough County a třetím nejlidnatějším městem na Floridě. Leží na západním pobřeží poloostrova a je součástí metropolitní oblasti, nejčastěji označované jako „Tampa Bay Area“. Kromě Tampy ji tvoří zejména St. Petersburg, Clearwater a další menší města v okolí zálivů Tampa Bay, Old Tampa Bay a Hillsborough Bay.

Celá oblast má vlhké subtropické podnebí, nejvyšší teploty se v průběhu roku obvykle pohybují mezi 18 až 35 °C. Pro mnohé je jistě překvapující, že nejvyšší oficiálně zaznamenaná teplota v Tampě činí 37 °C (měření z 5. června 1985).

Centrem společenského a nočního života jsou oblasti Channelside, Ybor City a  Soho s řadou restaurací, klubů a obchodních a zábavních center. Tampa je také domovem pro celou řadu atrakcí a zábavních parků včetně Busch Gardens Afrika, Adventure Island, Lowry Park Zoo nebo Florida Aquarium. K nejznámějším a největším obchodním centrům patří International Plaza a Bay Street WestShore Plaza, University Mall, Westfield Brandon a Westfield Citrus Park.

Zdroj: www.floridagolf.cz/tampa-14