«

»

Dub 05

Bishop se v dresu Lightning uvedl ve velkém stylu

Debut za nový tým jako z pohádky. Ben Bishop si lepší start nemohl přát. Především díky němu Tampa velice snadno přejela Carolinu Hurricanes 5-0. Začátek utkání přitom vyzníval lépe pro domácí, koncem první třetiny se ale Bolts ujali dominance a z té neupustili do konce utkání. Žije ještě šance na Play-Off?

Většinu první třetiny se dostávali do šancí pouze domácí Hurikáni. Ben Bishop však držel Tampu ve hře. Až koncem třetiny se Lightning probudili a začali si s protihráčem dělat, co se jim zachtělo. Zejména v té poslední části se útočníci Blesků proháněli ofenzivním pásmem bez sebemenšího odporu Caroliny. Skvěle hrající obranu a útok navíc doplňovala hvězda utkání – Ben Bishop.

Jediná smutná zpráva z utkání je ta, že se zranil zadák Victor Hedman. Včera odehrál jen osm minut a ap kmusel předčasně do šaten. Nemělo by jít však o nic vážného, tým ho dnes zapsal jen ze dne na den. Vynechat by proto mohl jen jeden až dva zápasy. Mimo hru nebude dlouho.

Lecavalier ve svém návratu nebyl příliš vytěžován, odehrál jen něco málo přes 12 minut, jeho hlavní úlohou bylo především vyhrávání vhazování. Brett Connolly byl aktivní a ukázal mnoho zlepšení oproti loňské sezóně. Dokonce se dvakrát dostal do samostatného nájezdu, ani jeden se mu však nepodařilo zakončit.

Od té doby, co byl Jon Cooper jmenován hlavním koučem Blesků se rapidně zlepšily výkony Teddy Purcella a Erica Brewera. Oba dva jsou nyní mnohem nebezpečnější, kreativnější a hlavně platnějším pro svůj tým. Jako by je někdo polil živou vodou. Musíme doufat, že jejich zlepšení není jen dočasné. Obrana se dokázala vypořádat i s absencí Hedmana. Nicméně, dobré světlo na defenzívu vrhají také vynikající výkony Bena Bishopa.

Bishop nastoupil do prvního utkání od svého přestupu a upozornil na sebe hned vychytanou nulou. Bez větších potíží pochytal všech 45 pokusů Hurricanes. Podobný výkon gólmana Tampa už nepamatuje dobrou řádku let. Alex Semin sice během utkání překonal jednou Bishopa, jelikož byl ale kotouč jednoznačně kopnutý, tak ho sudí oprávněně neuznali. Za své dokonalé počínání byl Bishop zaslouženě vyhlášen první hvězdou zápasu.

1. třetina
- - - - -
2. třetina
TBL 00:28 Teddy Purcell (8) Matt Carle (11)
TBL 15:55 Tom Pyatt (8) Alexander Killorn (10) Eric Brewer (7)
TBL 19:17 Keith Aulie (2) Steven Stamkos (22) Martin St. Louis (36)
3. třetina
TBL 02:24 Martin St. Louis (9) Benoit Pouliot (9) Matt Carle (12)
TBL 07:30 Benoit Pouliot (7) Steven Stamkos (23) Martin St. Louis (37)

 

Střely TM PP Hity Buly BS
TBL 30 6 0/1 22 31 21
CAR 45 2 0/2 24 23 11